Milli Mücadele İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Milli Mücadele İle İlgili Kompozisyon

    7

Milli Mücadele İle İlgili Kompozisyon

Milli Mücadele Dönemi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere  kahraman milletimizin kahraman askerleri ile ,  kahraman halkının bütün zorluklara rağmen ülkesine nasıl sahip çıktığını gösteren bir dönemdir . Ülkemizin bütün topraklarına girilmiş , çoluk çocuk demeden  yabancı işgal güçleri  milletimize işkenceler yapmış ,  milletimiz yıldırılmaya çalışılmış fakat düşman güçlerinin istediği olmamıştır .

 Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkması ile başlayan kuruluş hareketi birçok savaşa şahit olmuştur . Bu savaşlarda milletimiz askerini yalnız bırakmamış cepheye evinde ne var ne yoksa hepsinden götürmüştür . İtilaf Devletleri ağır şartlar taşıyan Mondros , Sevr gibi antlaşmaları bize dayatmaya çalışmış fakat Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile Yüce Türk Milleti buna izin vermemiştir . Birçok kongre , bildiriler yayınlanarak halkta milli bilinç uyandırmıştır . Önceleri yerel kuvvetler olan Kuvayi Milliye kurulmuş daha sonra ise düzenin kurulması için , mücadelenin başarıya ulaşması için düzenli orduya geçilmiştir . Yapılan kongreler , savaşlar sonucunda ülkemiz işgalden kurtulmuş fakat bir çok zorluklar atlatmıştır .


Her şeye rağmen milletimiz yılmamış ve bağımsızlığından asla ödün vermemiştir . Kurtuluş Savaşı boyunca binlerce canlarımız vatanı için şahadet şerbetini içerek şehitlik mertebesine yükselmiştir . Onların bize emanet ettiği bu toprakların kıymetini iyi bilelim ve ülkemize sahip çıkarak , onu ilimle bilimle geliştirerek dünyanın en gelişmiş ve en güçlü ülkesi haline getirelim ki giden canlarımızın kemikleri sızlamasın .

7 yorum:
Write yorum
 1. Allah düşmanları inşallah ceheneme gönderirir

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ediyorum

  YanıtlaSil
 3. Ecenur Eylul9 Ocak 2018 20:34

  Çok tesekkurler Allah Razi Olsun��������

  YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.