Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır Sözü İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır Sözü İle İlgili Kompozisyon

    0

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır Konulu Kompozisyon

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vatan sevgisi  bütün sevgilerin üstünde tutmuştur ve söz konusu vatan olduğunda , vatan düşman işgali altında olduğunda  önce vatan deyip bütün varımızı yoğumuzu vatanımız için feda etmeyi bilmiştir . Çünkü milletimizin fertlerinin her biri bu vatan için canını vermeye hazır birer mücahittir .

İnsanın doğup  büyüdüğü , özgürce nefes aldığı ve hiç kimseye minnet eylemediği tek yeri vatanıdır . Vatan  bireyin yaşam alanı , namusu ve şerefidir . Eğer ki vatanımız bir saldırı ile karşı karşıya kalırsa milletçe el ele vererek vatanımızdan düşmanları çıkarmasını biliriz . Nasıl ki Kurtuluş Savaşı'nda söz konusu vatan olduğunda  gözümüz hiçbir şeyi görmediyse aynı durum tekrar yaşansa yine bu millet aynı mücadeleyi gözünü kırpmadan verecektir . Örneğin; 15 Temmuz 2016 Cuma akşam saat dokuz buçukta başlayan ve vatanımızı yıkmaya çalışan darbe girişiminde bulunan birtakım gruplara karşı halkımız sokaklara dökülmüş ve vatanını  kurtarmıştır . Bu uğurda birçok evladımız koca tanklar altına yatmış ve ölümden asla korkmamış , kimi yiğit kadınlarımız tankların üstüne çıkarak kurşunların karşısına geçmiş ve korkusuzca kahramanlık destanı yazılmıştır . Gazi Meclisimize atılan bombalar halkımızı korkutmamış tam aksine halk  daha da güçlenmiş , çünkü iman gücü ile hareket edilmiş ve o gece de Allah'ın da izni ile ülkemiz , vatanımız  büyük bir  saldırıdan kurtulmuş ama bu uğurda da 300'e yakın şehidimiz , 3000 bine yakın da gazimiz olmuştur.


Görüldüğü gibi milletimiz vatanına çok düşkün , vatan söz konusu olduğunda gözünü karartan ve ölümden korkmayan bir millet olmuştur her zaman .  Vatanımızın bir daha böyle olaylarla karşılaşmaması için çok çalışıp vatanımızı hiçbir düşmanın eline bırakmayarak gelecek nesillerimize  güvenilir bir vatan ve huzurlu bir ülke bırakmalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.