Hayatta Doğru Şeyler Yapanlar Genelde Ölünce Alkışlanır Sözü İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Hayatta Doğru Şeyler Yapanlar Genelde Ölünce Alkışlanır Sözü İle İlgili Kompozisyon

    0

Hayatta Doğru Şeyler Yapanlar Genelde Ölünce Alkışlanır Sözü İle İlgili Kompozisyon

Hayatta başarılı olan kimi insanların başarısın farkına varılmaz ve o kişi arka planda kalır . Yaptığı eserin değeri öldükten sonra anlaşılmaya başlanır ve artık o kişi değerli insan olur .

Önemli olan insanın hayattayken de değerini bilmek ve yaptığı çalışmaların ne kadar faydalı olduğunu ona hissettirmektir . Örneğin; bir yazar gece gündüz demeden yazar ve eserleri hayatta iken  değerli olmaz ve bir gecekondu odasında ya da bir apartmanın tek gözlü odasında hayata gözlerini yumabilir . Üzerinden vakit geçtiği zaman eseri anlaşılmaya ve değer kazanmaya başladığında o kişi bunu görememiştir ve hayatta değildir . Ama arkasından alkışlanır ve çok kıymetli hale gelir . Ya da hayatımızdan da örnek verebiliriz .  Babamızın belli bir birikimini harcayamıyor diye ona sitem edip onunla konuşmadığımız zaman o vefat edince kalan mirası bir güzel yer ona da dualar ederiz ve kıymetli olur . Oysa babamız biz har vurup harman savurmayalım diye vermemiştir bize bunu anladığımızda ise vakit geçmiş olur .


İnsanların değerini ve onların yaptığı çalışmaları onlar hayattayken bilmeli ve  onları alkışlamalıyız . Yoksa ben ölmüşüm dünyanın en değerlisi olmuşum hiçbir anlamı olmaz benim için . Önemli olan herkesin hak ettiği değeri yeri ve zamanı gelince onlara verebilmektir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.