İletişim Formu

Dünyada Barış Ve Kardeşlik Nasıl Geliştirilir Konulu Deneme

Dünyada Barış Ve Kardeşlik Nasıl  Geliştirilir Konulu Deneme

Dünyada barış ve kardeşliğin gelişebilmesi için öncelikle insan sevgisinin olması gerekir . Bir kimsenin ya da bir topluluğunun içinde insan sevgisi yoksa ne yaparsanız yapın dünyada barış ve huzur ortamı gelişmez .  İnsanlar bencil olmazsa , yani ben duygusu ile hareket etmezse ve biz duygusu ile hareket ederse insanlar arasında sevgi olur ve bu sevgi git gide çoğalır ve kardeşlik de kendiliğinden olur .

Diğer önemli bir etken ise empati kurabilmektir .  Yani kendimizi başkalarının yerine koyarak olaylara bu şekilde yaklaşabilmemizdir . Dünyadaki devletler aç gözlü olmasa , güçsüz devletleri sömürge olarak kullanmasalar , paylaşmayı bilseler dünyada ne savaşlar olur ne de  masum insanlar hayatını kaybeder, ne de Afrika'da ki gibi açlıktan ölen insanlar olur.  Acı ama bunlar şu anda var olan şeyler .  Çünkü insanoğlunun ne yazık ki gözü doymuyor , ülkelerinde bu şekilde . Dünyada barış ve kardeşlik yardımseverlikten ve hoşgörüden geçer .  Ülkeler birbirinin sınırlarına saygılı olursa , bulundukları ile yetinmeyi bilip savaşlar olmazsa , işlerini barışçıl bir şekilde çözümlemeyi bilirlerse her şey yoluna girer . Kötülüğün olmadığı yerde barış ve kardeşlik doğar, büyür ve gelişir .


Farklıların bir bütün olduğu ülkemizde barış ve kardeşliğe çok önem verilmiştir . Ecdadımız olan Osmanlı Devletinin de 600 yıl ayakta kalabilmesinin sebebi  hoşgörü ve kardeşlik duygusunu insanlarına benimsetmesi  ve bunu temel hedef haline getirmesidir .  Bunun için dünyada bütün ülkeler olarak , farklılıklarımız bizim en önemli özelliğimizdir diyerek ,  birbirimizin kültüründen faydalı işler öğrenirsek , kardeşliği ve paylaşmayı seversek dünyada hiçbir sorun kalmaz ve dünya cennet olur.  Hayallerinizin gerçekleşmesi ile kalın barış ve sağlık ile.

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.