Mutluluk

Mutluluk

Bazen durduk yere gülmek gelir içinizden. Sebebi yokturdur içimizde garip bir duygu bazen se güzel bir haber alırız içimizi bir huzur kaplar. Yüzümüz gülmeye başlar bazen de gözlerimizin içi. Iste her nekadar tarifini yapamasam da bu duygunun adı mutluluktan başka bir şey degildır.

Insanin hayata gelişinin bir amacı vardır. Kendisi ve çevresi ile uyum sağlamak, topluma faydali olmak. Mutluluk öncelikle kendi içimizde başlar. Kendimızle barışık isek , sorunlarının üzerinden gelebiliyorsak mutluluk bize uzak değildir. Bazen bir eşyaya sahip olmak bizi heyecanlandirir içimizde güzel duygular oluşur. Kimi zamansa bir başkasının varlığı bizlere sevinç verir. Akşamları başınızı yastığa koyduğunuz da hayal ettikleriniz ve yaşananların hatırlanması bizlere mutluluk verir. Çevremizde bizleri mutlu edecek okadar çok şey var ki arkadaşlar . Önemli olan ne kadarının farkındayız. Günümüzde haberlere baktığımızda trafik kazaları, savaşlar, cinayetler, yolsuzluklar, bizlerde negatif etki oluşturur. Bizleri karamsarlığa sürükleyen bu haberler zamanla stresli, kendisi ve toplumla barışık olmayan insanlar oluşturur ve bu da içimizdeki mutluluğu yok eder. Çevremizde çıkan kavgalar, anlaşmazlıkların temelini mutsuzluk oluşturur.

Evet arkadaşlar Çevremizde olanlar içimizdeki mutluluğu yok etmesin. Insanlar severim, değer verelim inanin o zaman mutluluk sizin yanıniz da olacaktır.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme