Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Spor yapmak insan sağlığı için son derece önemli bir  eylemdir . Bunun için spor yapmayı hayatımızda alışkanlık haline getirmeliyiz . Sağlıklı düşünceler ,  topluma faydalı işler sağlıklı kafalardan çıkar . Yani spor yapan insanlardan çıkar . Spor yapmak insanın zihnini açar , insanı rahatlatır ve insanın gün içindeki yorgunluğunu alır . Bunun için de sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözü söylenmiştir .

Sadece sürekli çalışmak ve hiç ara vermemek  iyi bir şey değildir . Çalıştıktan sonra vücudumuzun daha sağlıklı ve dinç bir yapıda kalması için  her gün mutlaka spor yapmalıyız . Günde yarım saat yürüyüş yapmalıyız , spor salonlarına gitmeli orada egzersiz hareketleri yaparak hem bedenimiz  hem de ruhumuzu güçlendirmeliyiz .  Spor yapan insanda stres olmaz ve hayatın tadını çıkarmaya bakar . Bunun için mutlaka spor yapmalı ve çevremizdeki insanlara da bu konuda örnek olmalıyız . Sağlıklı nesillerin yetişmesi için  okulda da spora çok önem verilmeli ve her öğrencinin herhangi  bir spor dalı ile ilgilenmesi için öğretmenlerin öğrencilerine destek olması gerekir . 


Spor yapan öğrenciler dersi daha aktif dinler, daha iyi anlar ve öğrendiği bilgiler de daha kalıcı olur. Bunun için spor hayatımızda şarttır ve spor yapmayı asla ertelememeliyiz.
Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız . Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız . Reviewed by Hakkında Bilgi on 16:47:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Blogger tarafından desteklenmektedir.