El Ele Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

El Ele Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Atasözü   İle İlgili Kompozisyon

Bazı işler tek başına yapılırken  , bazı zor işler ise tek başına yapılamaz . Bunun için  başka kimselerin yardımına ihtiyaç duyarız . Yani birlik olunca o iş çözüme kavuşabilir . İnsan sosyal bir varlık olduğu için  başka insanların desteğine ihtiyaç duymaktadır . Çünkü insan olmanın gereğidir bu .

Bazı işler ne yaparsanız yapın tek başına bir çözüme kavuşmaz . Örneğin ; sınıfta bir arkadaşınız yoksul olsun . Hiçbir ihtiyacını karşılayamayacak durumda olduğu için bu arkadaşınız zamanla okula da gelmemek isteyecektir . Çünkü  çok zor durumdadır . Eğer sizler sınıf arkadaşları olarak aranızda para toplayıp bunu arkadaşınıza hissettirmeden müdüre götürüp o arkadaşınıza iletilmesini sağlarsanız o arkadaşınız da rahat edecek ve bu zor durumdan kurtulacaktır . Yani insanlar birbirileri ile yardımlaşmalı ve zor zamanlarında birbirlerinin arkasında duvar olmalıdırlar . Çünkü o ağır taş ancak bu şekilde yerinden oyna r.

 Ama zor durumda olan kişiyi tek başına bırakırsanız o kişi çok güç duruma düşer bu zor olan işin üstesinden gelemez ve mutsuz olur. Bundan dolayı her zaman yardımlaşma ve işbirliği içinde hayat sürmelidirler insanlar.


El Ele Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon El Ele Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Atasözü   İle İlgili Kompozisyon Reviewed by Hakkında Bilgi on 19:20:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Blogger tarafından desteklenmektedir.