Yüzmeyi Bilmeyeni Su Değil ; Korku Boğar Konulu Kompozisyon

Yüzmeyi Bilmeyeni Su Değil ; Korku Boğar Konulu Kompozisyon

Kişi yüzmeyebilir bu isteğe bağlıdır . Ama yüzmekten korkmak ise kendine güven ve inançla alakalıdır . İnsan bir işi yapmaktan korkuyorsa o işi baştan kaybetmiştir zaten . Yani insana yaptıkları değil , yapacağına olan inançları olmaması kaybettirir .

İnsan bazı şeyleri deneyerek , yanılarak öğrenmelidir . Hiçbir şeyi denemeden hemen yapamıyorum gibi öğrenilmiş çaresizlik içine girmeyin denemeyi kurt  yemez merak etmeyin .  Öncelikle  başaracağınıza olan inancınız tam olsun . Hemen  olumsuz duyguya kapılırsan sonuç da mutlaka olumsuz olacaktır . Örneğin ; ben araba  kullanmayı bilmiyorum çünkü kaza yaparım gibi saçma bir düşünceye sahip olursanız zaten kaybetmişsinizdir . Yani kazayı araba değil , sizin kendinize karşı olan özgüven eksikliğiniz kaybettirmiştir .


Buradan da çıkarılacak olan ana düşünce şudur : Hayatta hiçbir zaman özgüveninize olan inancınızı kaybetmeyin . Kendinizi her zaman olumlu olarak koşullandırın . İnanın yeter ki yapamayacağınız iş ,  kaybedeceğiniz hiçbir şey olmaz merak etmeyin . Denemekle  tecrübe kazanılır , denememekle  ise hiç bir şey .  Yerinde saymaya devam edersin .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Yüzmeyi Bilmeyeni Su Değil ; Korku Boğar Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top