Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Yalnız Taş  Duvar Olmaz Konulu Kompozisyon

Sadece tek bir taşla içine harcını katmadan , suyunu katmadan , çimentosunu katmadan..vs duvar yapılmaz .  İnsan da tek başına yaşayamaz . Çünkü insan aklı olan sosyal bir varlıktır . İnsan bütün işlerini tek başına yapamaz . Bunun için diğer insanların yardımına ihtiyacı vardır . Çünkü her  beceriye sahip olamaz insanoğlu .

Hayatımızda da tek başına kalamayız . Yanımızda ailemiz , eşimiz , dostlarımız olmazsa hayatın anlamı olmaz . Çünkü insanlar birbirlerinin bilgilerine , düşüncelerine , eylemlerine , duygularına ve becerilerine ihtiyaç duyar . İnsan her alanda uzman olamaz . Örneğin saçını kestirmek için kuaföre ,  un almak için markete , arabanı tamir ettirmek için ustaya , elbise giymek için terziye ... vs ihtiyaç duyarsın ve bunlar sayesinde hayatın kolaylaşır . Diğer açıdan baktığımızda ise duygu ve düşüncelerini paylaşmak , içini dökmek için de yakın çevrene ihtiyaç duyarsın . Bunlar tek başına çözülmez . Çünkü tek olmak insanın psikolojisini bozar . Yalnız kalmak sadece Allah'a mahsustur .

Tek başına hayat devam edemez . Çevremizdeki insanların desteği olduğu sürece  yaşama sevinci olur .  İnsanlar ile beraber yaşayınca işlerimiz daha çok kolaylaşır ve yoluna girer . Tek kalmaktan kurtulmuş oluruz ve sıkılmayız . Allah kimseyi yalnız bırakmasın . Hayatınızda hep yanınızda yakınlarınızın olması ile kalın birlikte .


UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top