Son Pişmanlık Fayda Etmez Atasözü İle İlgili Kompozisyon Kompozisyon

Son Pişmanlık Fayda Etmez Atasözü İle İlgili Kompozisyon  Kompozisyon
İnsanın hayatta belli amaçları olmalıdır . Bu amaçlarını yerine getirebilmek için zamanını iyi kullanmalı ve iyi bir şekilde çalışmalıdır . Zamanında çalışılmazsa sonuçta başarısız olursun . Başarısız olduğunda keşke önceden emek edip alın teri dökseydim dersin ama son pişmanlık fayda sağlamaz , çünkü iş işten geçmiştir .

Bazen hayatımızda yanlışlıklar yapmaktayız . Sağlıklı kararlar vermeyiz ve olaylara duygusal şekilde yaklaşırız .  Başarmak için   herhangi bir çaba  göstermeyiz . Örneğin ;  üniversite sınavına hiç hazırlanmaz , günümüzü gün ederiz . Rahat yaşamaya bakarız , bol bol uyur , gezer ve eğlencelere gideriz . Sınav günü gelip çattığında ise içimizde bir korku ve pişmanlık vardır sınava gireriz ve soruları yapamayız . Sonuç da başarısız oluruz . Kazanan arkadaşlarımızı görüp onlara imreniriz . Keşke zamanımı iyi kullanıp eğlenmeyi erteleseydim ben de iyi bir üniversiteyi kazanabilirdim deriz . Ama iş işten geçmiştir ve başarısız olunmuştur .


Bunu dan dolayı  çalışmalarımızı ertelememeliyiz ve yeri ve zamanında üzerimize düşen sorumluluklarımızı yapmalıyız ki daha sonra pişmanlık duymayalım . Çünkü son pişmanlık boş bir üzüntüden başka bir şey geçirmez eline .  Pişman olmamak için durmadan yolunuzda ilerlemeye ve gelişmeye devam edin .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Son Pişmanlık Fayda Etmez Atasözü İle İlgili Kompozisyon Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top