Sen Kazan da Düşmana Kalsın Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Sen Kazan da Düşmana  Kalsın Atasözü İle İlgili  Kompozisyon

Kişi gençlik yıllarında güçlü olduğu için çok çalışmalıdır . Çünkü gençlik yılları insanın daha çok imkanı olur .   Bu yıllarda  çalışıp birikim yapmak gerekir . Birikimini gelecekte kimin yiyeceğini düşünmeden , durmadan yolunda ilerlemeye devam et .  Hiçbir emeğin ve birikimin olmazsa hiçbir kıymetin de olmaz .

Ben  çalışacağım da çocuklarıma mı kalacak , onlar da kendileri çalışıp üretsinler banane deme . Sen çalış gerisini zamana bırak . Hiç umulmadık şeyler olabilir. Bundan dolayı insan çalışıp üretmekten asla vazgeçmemeli , çalışmayı düzenli bir alışkanlık haline getirmelidir . Senin çalışıp kazandığın paralar belki ilerde bir kimsenin işine yarayacak ve sana da bir hayır dua okuyacaklar . Geleceğini de düşünerek çalışmaya başla ve hiç durma .


Buradan da çıkarılacak olan ana düşünce şudur : Benim çalışmamın kime faydası olacak düşüncesi içinde asla olunmamalı , imkanımız ve gücümüz yerinde iken çalışıp kazancımızı bir köşede biriktirmeye devam etmeliyiz . Yani sen kazan da düşmana kalsın ama senin arkandan da ne kadar çalışkan ve düşünceli bir insanmış desinler , Bundan dolayı çalışmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyin .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Sen Kazan da Düşmana Kalsın Atasözü İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top