Özgürlük Konulu Kompozisyon

Özgürlük Konulu Kompozisyon

Özgürlük başka insanların  özgürlüğünü engellemeden dilediğini yapmaktır . Özgürlük  insanlar için çok önemlidir . Başka milletlerin egemenliği altına girmeden , özgürce yaşamak ise Türk Milleti'nin hedefi olmuştur . Kişisel hak ve özgürlükler , sosyal ve ekonomik özgürlükler ve haklar ve siyasi özgürlükler bulunmaktadır .

 Özgür düşüncenin gelişmediği bir ülkede ilim ve fen gelişmez ,  o  ülkeler geriler . Özgürlüğün kısıtlandığı ülkelerde insanlar istediği gibi davranamaz ve yaşayamazlar . Baskın ve zorlama ile insanlara zorla bir şey yaptırmak özgürlüğün önündeki en büyük engel olur . Özgürce yaşayabilmek için demokrasinin , cumhuriyetin kıymeti bilinmeli ve o değerlere sahip çıkılmalıdır . Özgür düşünce toplumdaki bütün insanlara benimsetilmelidir . Başka milletin egemenliği altında kalan bir millet istediği gibi kültürünü , dini inanışını , gelenek ve göreneklerini , örf ve adetlerini yaşayamaz . Özgürce yaşamayan insanların içinde hep bir özlem kalır .


Bunun için  Türkiye Cumhuriyeti'nin kıymeti bilinmeli , milli birlik ve beraberlik içine hareket edilerek bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü korumalı ve ona sahip çıkmalıyız . Çünkü özgürlük bir milletin simgesidir . İnsanın özgürlüğü , istediği her şeyi yapabilmesinde değil , istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındandır . Özgürlüğünüze sahip çıkın ve bir olun ki kimse vatanınızı bölüp özgürlüğünüzü elinizden almasın .

Özgürlük İle İlgili Güzel Sözler
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Özgürlük Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top