Öğretmen Konulu Kompozisyon

Öğretmen Konulu Kompozisyon

Öğretmen , bildiklerini öğrencilerine aktaran ,  yeterli alan bilgisine sahip olan , mesleğinin gerekliliklerini yerine getiren kişidir . Öğretmen öğrenciye sadece bilgiyi aktaran değil , öğrenmeyi öğrenciye öğretendir .  Sadece öğrencilerine resmiyette olan konuları vermez . Öğrencilere  farklı şeyler de öğretir . İyi insan olma ,  yardımsever olma , hayattan zevk alma gibi .

Öğretmenler geleceğin neferidir . Geleceğimizin aydınlarıdır ve toplumu  aydınlatırlar . Öğretmen yeri geldiğinde ana baba , yeri geldiğinde abla , abi ,  yeri geldiğinde kardeş , dosttur . Dertlerimiz olduğunda bizi hiç sıkılmadan dinleyen , bizi olduğumuz gibi kabul eden ve yargılamayan kutsal değerlerdir . Öğretmen öğrencisine her şeyden önce erdemli bir insan olmayı ve  insanlığa faydalı işler yapmayı öğretmelidir . Yeri geldiğinde kızar öğrencilerine , kızar ki kendine çeki düzen versin . Çünkü öğrencisinin iyiliğini ister , yeri geldiğinde sever , bağrına basar öğretmen . Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere çok önem vermiş ve şunu söylemiştir :  '' Dünyanın her tarafında  öğretmenler , insanlar topluluğunun en fedakar ve en muhteşem unsurlarıdır '' . Öğretmenlik kolay bir iş değildir . Yeri geldiğinde bütün zorluklarla da baş edebilmesini bilen kişidir öğretmen . Örneğin bir öğrencisi okula aç geldiğinde onun aç olduğunu bilir ve elinden gelen desteği ondan esirgemez ve ona yardım eder . Ya da okulun sobası yanmadığında hiç üşenmeyerek , kendini geri çekmeden sobayı yakan ve öğrencilerinin hem bedenini , hem de ruhunu ısıtan değerdir öğretmen .


Bundan dolayı öğretmenlerimizin değerini bilmeli ve bize gösterdikleri doğru yolda ilerlemek için çalışmalıyız . Öğretmenliğin  ayrıcalıklı bir meslek olduğunu bilmeliyiz . Bir toplumu kalkındıracak olan ve geleceğe eğitimli nesiller ve ahlaklı nesiller yetiştirecek olan kişidir öğretmen . Öğretmenlerinizin değerini bilin ve onun bilgilerinden faydalanın . Öğretmenlerinize hak ettiği değeri göstermeniz dileği ile .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Öğretmen Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top