" Ne mutlu Türk'üm diyene ! " Sözü İle İlgili Kompozisyon

" Ne mutlu Türk'üm diyene ! " Sözü İle İlgili Kompozisyon

Türk Milleti geçmişinde çok  zorluklar yaşamış ve bu zorluklardan başarı ile çıkmayı başarabilmiş ender milletlerden biridir . Ülkemizin birçok toprağı düşmanlar tarafından işgal edilmeye başlanmış , düşmanlarımız bağımsızlığımızı ele geçirmek ve Türk toplumunu yıldırmak istemiştir . Ama Yüce Türk milleti birlik ve beraberlik içinde Kurtuluş Savaşını kazanmış ve zafere ulaşmıştır . " Ne mutlu Türk'üm diyene ! " sözü yeni Türk Devletini kuran Türk halkına  ithaf edilmiş bir sözdür.

Bu sözde ayrıştırıcılık değil birleştiricilik vardır . Çünkü Ulu Önder Gazi Mustafa  Kemal Atatürk  milleti için din , dil , ırk , cinsiyet , köken ayrımı yapmamıştır . Lazı ile , Kürdü , ile , Çerkezi  ile , dadaşı  ile , Türkü ile, Süryanisi ile millet birdir  ve arasında ayrım kesinlikle yapılmaz . Atatürk'ün Milliyetçiliği ırk ayrımını reddeder .  Eğer Atatürk ayrım yapmış olsaydı Ne Mutlu Türküm Diyene değil de, Ne Mutlu sadece Türk olanlara derdi . Milleti arasında hiç bir sınıf ayrımı yapmadan , kardeşlik duygusunu geliştirmek amacı ile söylemiştir bu sözü . Yüce Türk Milleti  her daim var olmaya devam edecektir . Bundan dolayı  yabancı güçlerin aramıza nifak tohumu ekmelerine asla izin vermemeli ve kökeni ne olursa olsun hiç  bir fert arasında ayrım yapılmamalıdır . Türkçülüğü ırkçılık boyutuna asla getirmemeli ve ırkçılıkta , kafatasçılıktan uzak kalınmalıdır .


Milli birlik  ve beraberliğimizin daim olabilmesi için bölünmeyeceğiz . Hep beraber Yüce Türk Milleti olarak vatanımızı geliştirmek ve çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaştırmak için hareket edeceğiz . Vatanının kıymetini bilen Türk Halkına selam olsun . Sizi bölmek isteyenlere karşı tek yürek olmanız dileği ile , tıpkı 15 Temmuz akşamında olduğu gibi . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "" Ne mutlu Türk'üm diyene ! " Sözü İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top