Memleket Denilince Aklınıza Ne Gelir Konulu Kompozisyon

Memleket Denilince Aklınıza Ne Gelir Konulu Kompozisyon

Memleket insanın doğup büyüdüğü , yaşadığı yerdir .  Memleket insanın ana yurdudur .  Memleket insan için özeldir .  İnsan memleketinden başka hiçbir yerde rahat yaşayamaz . Çünkü insanın en doğal olduğu ve rahat yaşadığı yer insanın memleketidir .

Memleket insan için çok önemlidir .  İnsan başka memleketlere gittiği zaman kendi memleketinin kıymetini daha iyi anlar , havasını , suyunu , toprağını özler .  Çünkü insanın en rahat ettiği yer yaşadığı , nefes aldığı memleketidir .  Memleket özlem , hasret demektir .   İnsan memleketinin kıymetini bilmeli ve bunun içinde çok çalışmalı ve memleketini ileri götürmelidir .  Her insanın memleketi kendine özel ve güzeldir .  Memleket denilince akla gelen şey memleketinin yemeği , gelenek ve görenekleri , kültürel özellikleri…vs dir .   Bunun için insan içinde yaşadığı memleketinin değerini bilmelidir .


Buradan da anlaşılacağı gibi memleket insanın nefes aldığı , hep içinde umut olduğu ve hayallerini gerçekleştirdiği yerdir .  Allah hiç kimseyi memleketine hasret bırakmasın ve memleketinin kıymetini bilmesini sağlasın . Memleketinize sahip çıkmanız dileği ile .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Memleket Denilince Aklınıza Ne Gelir Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top