Kel Ölür Sırma Saçlı Olur , Kör Ölür Badem Gözlü Olur Konulu Kompozisyon

Kel Ölür Sırma Saçlı Olur , Kör Ölür   Badem Gözlü Olur Konulu Kompozisyon

İnsanların  kıymeti hayattayken bilinmelidir . Hayatını kaybettikten sonra ne kadar değer verirsen ver bir anlamı olmaz , çünkü o  yoktur artık .  Hepimizin çevresinde çok değer verdiğimiz , onu kaybetmek istemediğimiz insanlar vardır . Ama bazen onları farkına vararak ya da varmayarak üzebiliriz . Bu yüzden onlar hayattayken onların değerlerini bilmemiz gerekir . Bu durum yalnızca insanlar için geçerli de değildir . Elimizdeki fırsatları kaçırdıktan sonra da aklımız başımıza gelebilir ve değerlendiremediğimiz fırsat gözümüzde büyüdükçe büyür .

Kimi insanlar ana babasına önem vermekten çok zengin kişilerin peşinden koşarlar , belki  bir şey verirler diye .  Ana babaya bakmazlar , onları huzur evine verirler ve hiç ilgilenmezler . Dışarıdan baktığınızda ana ve babacı geçinirler . Ama onlar hayatını kaybettiklerinde  pişman olduklarında iş işten geçmiş olur . Bu yüzden sevdiklerimizin kıymetini ölmeden önce bilmeliyiz . Ya da diğer bir örnek verecek olursak ;  Yakın bir komşunuzu arkasından çekiştirip duruyorsunuz ve kıskanıyorsunuz . Ama o yakın komşunuz size hep iyi davranmış ve hiç bir kötülüğü olmamıştır . Bir akşam vefat ettiğini öğreniyorsunuz ve söylediğiniz kötü sözler için çok üzülüyorsunuz . Keşke  değerini bilseydim diyorsunuz . Ama artık geri dönüş yoktur .

Son pişmanlık  fayda vermez . Bundan dolayı sevdiklerimize sahip çıkmalıyız ve onların kıymetini yaşarken bilmeliyiz ve davranışlarımızla da onları bunu göstermeliyiz . Çünkü hayatta ne zaman ne olacağı , kimin başına ne geleceği  hiç belli olmaz . Bunun için değer verin , sevin ve koruyun . Hiç kimsenin gönlünü kırıp da incitmeyin . Üç günlük dünya hiç kimseye kalmaz . Hele hele anne ve babaya öf bile demeyin . Çünkü en çok onlar sever ama  nedense en çok da onlar kırılırlar . Onun için onlara of bile demeyin . Sevdiklerinizin hayattayken kıymetini bilmeniz dileği ile .


UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Kel Ölür Sırma Saçlı Olur , Kör Ölür Badem Gözlü Olur Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top