İyilik İnsanı Birbirine Bağlayan Altın Zincirdir Konulu Kompozisyon

İyilik İnsanı Birbirine Bağlayan Altın Zincirdir Konulu Kompozisyon

Dünyada her insan iyi olsaydı dünya cennet olurdu , insanlar da melek olurdu herhalde ...  İyilik insanın içinde merhamet ve hoşgörü duygusunun olmasıdır . Her şeyden önce empati duygusunu gönlüne yerleştirmelidir . Çocuklarımıza iyi bir meslek sahibi olmak yerine önce iyi bir insan olmayı öğretmeliyiz bence . Çünkü iyilik iyiliği doğurur.

Hayatımızda iyi bir insan olmaya her zaman  özen göstermeliyiz . Başka insanlara hep iyi davranmalıyız . Niyetimiz hep iyi olmalıdır . İnsanlar hakkında ön yargılı olunmamalı ve iyi düşünceli olunmalıdır . Örneğin belirli bir kariyere gelince muhtaç olan öğrencilere burs vermeliyiz . Burs verdiğimiz öğrenci de ileride iyi bir meslek sahibi olunca başka muhtaç olan öğrencilere yardım eder . Yani iyilik iyiliği doğurmuş olur . Çevremizdeki insanlara da iyi insan olarak örnek olmalıyız . Size kötülük eden bir insana bile iyi davranırsanız belki o insanın içini yumuşatır ve onun da iyi bir insan olmasını sağlayabiliriz .


Buradan da anlaşılacağı gibi yapılan iyilikler yeni olumlu şeyleri doğurur . Dünyamıza hep iyiliği yaymak için uğraşmalıyız . Çünkü iyi bir insan olmak erdemliliktir . Unutmayın iyilik , iyi  biri olmak insanlık sanatıdır .  Hayatınızda hep iyi kalın ve iyi düşüncelere sahip olun .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "İyilik İnsanı Birbirine Bağlayan Altın Zincirdir Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top