İstiklal Marşında Nasıl Davranılır?

İstiklal Marşında Nasıl Davranılır ?

Milli marşımız olan İstiklal marşımız milletimiz için çok kutsal bir marştır .  Çünkü bağımsızlığın kanıtıdır .  İstiklal Marşı okunurken hiç konuşulmamalı , dimdik durulmalı ve gür sesle marşımızı okuyup bitirene kadar ciddiyetimizi hiç kaybetmemeliyiz .

İstiklal Marşımız kolay yazılmamıştır . Ülkemizin zorlu savaşlardan çıkması için milletimiz birçok badireler atlatmıştır.   Başka ülkelerin egemenliği altında olsaydık şu anda okuyacak bir milli marşımız olmayacaktı . Bunun için değerli şairimiz  Mehmet Akif Ersoy'un vatanı ve milleti için yazdığı İstiklal Marşı okunurken marşın içinde geçen sözler düşünülmeli ve o duygu ile okunmalıdır . Asla ciddiyetsiz  hareketlerde bulunulmamalı , sağa sola bakılmamalı , el kol oynamamalıdır . Bir Türk gencine yakışan hal ve hareketler içinde bulunulmalıdır .


İstiklal Marşı çok değerli ve anlamlı bir marşımızdır .  Bu marşın okunabilmesi için nice canlar şehit olmuştur bu uğurda . Bundan dolayı İstiklal Marşımız okunurken saygılı davranmalı ,  saygılı olmayanları da uyarmalıyız .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "İstiklal Marşında Nasıl Davranılır?"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top