Elden Gelen Öğün Olmaz O Da Vaktinde Bulunmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Elden Gelen Öğün Olmaz O Da Vaktinde Bulunmaz Atasözü İle İlgili  Kompozisyon

 Başka insanların verdiği ile bir yere kadar geçinebilirsiniz . Size verilen yardımlar da zamanında verilmeyebilir .  Onun için başkalarından yardım beklemeyi ummak yerine kendi emeğimiz ile çalışarak bir yerlere gelmeli ve karnımızı doyurmalıyız .

Bazı insanlar hazıra alışkındır . Hep başkalarının verdiği ile yetinmeye çalışırlar . Çalışmayı , üretmeyi düşünmezler .  Böyle oldukları için tembelliğe ve hazır yemeye alışırlar . Ama elden gelen öğünde yerinde ve zamanında olmaz . Verilen yardımlar sizi tamamen rahatlatmaz . Çünkü yine çalışmak zorunda kalırsınız . Bundan dolayı alan el olmaktan çok veren el olmak için çalışılmalıdır .

Bundan dolayı elden bir şey beklemek yerine kişi kendi başkalarına yardımcı olmak için çalışmalıdır . Çünkü en güzel yemek kişinin kendi alın teri ile çalışarak kazandığı yemektir . Onurlu ve kaliteli bir insana da bu yakışır . Çünkü başkalarından gelen yardım size kökten çözüm sağlamaz ve işinize yaramayabilir . Yani herkes geçimini sağlayabilmek için bir mücadele içinde olmalıdırlar .


UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Elden Gelen Öğün Olmaz O Da Vaktinde Bulunmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top