Dünya Ahiretin Tarlasıdır Konulu Kompozisyon

Dünya  Ahiretin  Tarlasıdır Konulu Kompozisyon

Dünya insanlar için bir imtihandır . İnsan dünyada ne kadar iyilik ya da ne kadar kötülük yaparsa ahrette de karşılığını o oranda alacaktır . Çünkü dünya  gelip geçicidir . Hiç kimse dünyada sonsuz değildir . Her insan bir gün mutlaka ölümü tadacaktır . İnsan kaderini kendi belirler . Kendi yaptıkları geleceğini ,  cennet ya da cehenneme gideceğini belirler .

Nasıl ki dünyada bile çalışırsan karnın doyuyor , çalışmıyorsan aç kalıyorsun .  Öbür dünya için de insan ne kadar çok ibadet ederse , ne kadar çok iyi ve faydalı işler yaparsa , Allah yolunda cihat edip şehit  düşerse karşılığını öbür dünyada olacaktır .  Ne demiş SEVGİLİ Peygamber Efendimiz '' Hiç ölmeyecek gibi dünya için yarın ölecek gibi ahret için çalışın'' diyerek hem dünyada çalışmanın hem de ahrete hazırlanmanın çok önemli olduğunu belirtmiştir . İnsan sadece dünya için çalışırsa dünyada karşılığını alır belki ama ahrette  eline bir şey geçmez ve cehenneme gidebilir .  Ne DEMİŞ Mevlana  '' Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş '' .  Bundan dolayı sadece dünyalık işlerle ilgilenmemeli , asıl önemli olan öbür dünya için hazırlanmalı ve bunun için sabredip çok çalışılmalı ve emek edilmelidir .


Buradan da anlaşılacağı üzere  insan dünya işlerini yapmalıdır çalışmalıdır ama öbür dünya için daha çok çalışmalı , insanlığa faydalı işlerde bulunulmalıdır .  Kıskançlık olmamalıdır , dedikodu yapılmamalı , insanların arası bozulmamalı , yetim ve öksüzlere sahip çıkılmalı , güçlü olanın değil mazlum olanın iyi olanın yanında olunmalıdır ki öte dünyada sonsuz olasın ve cennet köşelerinin birinde rahat edesin.
Dünya Ahiretin Tarlasıdır Konulu Kompozisyon Dünya  Ahiretin  Tarlasıdır Konulu Kompozisyon Reviewed by Hakkında Bilgi on 22:22:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Blogger tarafından desteklenmektedir.