Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen Konulu Kompozisyon

Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen Konulu Kompozisyon

Kişinin özü ve sözü bir olmalıdır . Bir öyle bir böyle olmamalıdır . Doğru dürüst olmalıdır . Yalan olmamalıdır insanda .  İnsan olduğu gibi görünmeli , sürekli  şekilden şekle girmemelidir .

Doğru olan insanın konuşmasına da gerek kalmaz . Yaptıkları işler zaten onun doğru olduğunu gösterir .  Kişi ahlaklı ve erdemli ise onun her söylediğine inanılır . Çünkü o güvenilir bir insandır . Yalan söyleyen , güvenilir olmayan kişinin sözlerine ise inanılmaz . Çünkü eğridir , dürüst olamaz .  İnsan tam olmalıdır , net olmalıdır . Örneğin ; namaz kılıyorsun ve İslam'ın gereklerini gerçek anlamda yerine getiriyorsun . Gerçekten de bunu içine sindirmiş ve benimsemişsin . Sözde Müslüman değilsin yani olduğun gibisin . Böyle insanların kendini ispatlamasına gerek kalmaz , zaten her şey ortadadır . Ama namaz kılıyor, her türlü sahtekarlığı yapıyorsan , dilin ballı olsa bile yaptıkların doğru olmadığı için sen güvenilir olamazsın . Bunun için ya göründüğünüz gibi olun ya da olduğunuz gibi görünün .

Kişi  lafla değil , yaşayarak ve model olarak hayatını iyi bir şekilde geçirmeli , kötü yollara sapmamalı her zaman doğru ve dürüst insan olmak için çalışmalı , riyakar olmamalıdır . Sen doğru olduğun sürece cümlelerin her daim doğrudur . Sen eğri olduğun sürece  cümlelerinin de inandırıcılığı olmaz . Her zaman doğru olmak ve bunu hayatımıza geçirebilmek için  hayatta hep beyaz renk gibi saf ve duru olmalıyız .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top