Çevreyi Kirleten İnsanlara Mektup

Çevreyi  Kirleten  İnsanlara  Mektup

Çevremizin bizim için ne kadar önemli olduğunu bilen buna rağmen istemeden de olsa çevreyi kirleten sevgili insanlar!  

Biliyorsunuz dünya hepimizin dünyasıdır . Bu dünyayı güzelleştirmek hepimizin görevidir . Bunu yapabilmek de öncelikle en yakın çevremizi temiz tutmakla başlar . Rahatça yaşayabileceğimiz , temiz bir soluk alacağımız çevremizi lütfen kirletmeyelim ve bilinçli tüketici ve bilinçli üretici olarak çevreye zarar vermeyin . Eğer yaşanılacak bir çevre bırakmazsanız gelecekte sizin ve hepimizin çocukları kirli bir çevrede yaşayacak ve bu da kötü hastalıkları beraberinde getirecek .  Bu işe evimizin kapı önünü temiz tutarak başlayıp daha uzak yerlere kadar bu işi ilerletmeliyiz.  


Biliyorsunuz çevrenin kirlenmesi ve havanın kirlenmesi ile küresel ısınma git gide ülkemizi tehdit eder hale gelmiş , iklim değişikleri yaşanmaya başlıyor , kullandığınız deodorantlar ile bile çevremiz yaşanılamaz bir yere doğru gidiyor . Çevreyi kirletmek yerine hep beraber  çevreyi temiz tutmak için yeni projeler üretelim ve bunların hayata geçmesini sağlayalım . İçimizdeki çevre yaşanmaz bir hal alırsa her türlü olumsuzluklar da peş peşe gelecektir .  Örneğin; ormanlara pikniğe gittiğinizde atıklarınızı ağaçların altına değil oradaki çöp  kutularına bırakın , içtiğiniz sigaraları içmemeniz daha sağlıklı olur ama içiyorsanız eğer bunun izmaritlerini ormanlara bırakmayın ve yangın olmasın bunun sonucunda da hava kirlenmesin ve temiz bir çevrede temiz bir nefes alalım .  Okula gidiyorsanız ve öğrenci iseniz yediğiniz abur cuburların  poşetlerini okulun çevresine atmayınız .  Birlik ve beraberlik içinde daha güzel ve temiz bir dünyada yaşamak için çevrenizi  pırıl pırıl yapın ve başka milletlere de örnek olun .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Çevreyi Kirleten İnsanlara Mektup"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top