Bugününü Feda Edenler Yarın Rahat Edenlerdir

Bugününü Feda  Edenler  Yarın Rahat Edenlerdir

İnsanlar zamanın ve gençliğin kıymetini bilmelidirler . Gençken belli bir amaca ulaşmak için çok çalışılması gerekir . Çalışmak çünkü insanın geleceğini güvence altına almaktadır .  Bugün yorulup  alın teri döküp sabredersen gelecekte de ayaklarını uzatarak , kahveni yudumlayarak rahat edersin .

Bütün insanlar akıllıdır . Kimileri aklını az kullanır , kimisi ise gerçekleri daha çabuk görür ve aklını çok kullanır . Aklını kullanmayan insan  geleceği düşünmez ve gençliğini gezerek  tozarak orada burada geçirir ve zamanın kıymetini bilmez . Kimi insanlar da vardır ki gelecekte güzel bir hayat sürmek için hiç yorulmadan , arının bal yapıp , tavuğun yumurta verdiği gibi devamlı çalışır ve birikimini  yapar . Bu insanlar gelecekte kimseye el açmazlar ve kendi birikim yaptığı paranın  sefasını çeker . Kimseye muhtaç olmaz . Çünkü zamanında sabırlı olmuştur ve hiç usanmadan güzel bir meslek sahibi olmuştur . Böyle insanlar toplum tarafından da sevilir ve onlara saygı duyulur .


Bundan dolayı bugünün kıymetini bilerek , yarın rahat etmek için  hiç üşenmeden , kaçmadan çok çalışmak gerekir . Çünkü her başarının ardında bir zorlu süreç ve  çalışma vardır . Çünkü hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde çıkmamıştır .  Çalışmanın ve gençliğin kıymeti bilinmeli , alan el değil veren el olmak için ve konforlu bir hayat sürdürebilmek için yeri ve zamanında çalışarak başkalarına da örnek olmak gerekir .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Bugününü Feda Edenler Yarın Rahat Edenlerdir"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top