Bir Bireyin Hakkı Diğer Bireyin Görevidir , Bir Diğerinin Görevi İse Diğerinin Hakkıdır Konulu Kompozisyon

Bir Bireyin Hakkı Diğer Bireyin  Görevidir , Bir Diğerinin Görevi İse  Diğerinin Hakkıdır Sözü İle İlgili Kompozisyon

İnsanın ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için çalışması gerekir . İnsan sosyal bir varlıktır ve her işi başaramaz . Bundan dolayı başka insanların yardımına ihtiyaç duyarlar .  Her insan farklı iş kolunda çalışır ve birbirlerinin işini halleder . Yani senin ihtiyaç duyduğun  şeyi başka biri yapar , başka birinin ihtiyaç duyduğu bir şeyi ise daha başka insanlar yapar.

Toplumda insanlar birbirlerinin yardımı ile  yaşamlarını sürdürürler . Örneğin: Senin çocuğunu bir öğretmen eğitir ve onu eğitimli bir insan  yapar , sen de  çiftçi olduğun işin sebze ve meyve yetiştirirsin ve onları satarsın , o öğretmen de  satın alır , senin ihtiyacın olan diğer yiyecekleri ve giyecekleri de başka insanlar yapar ve sen de onlardan faydalanırsın . Kısacası herkesin bir görevi vardır ve herkes birbirinden yardım almaya mecburdur . Çünkü insan her alanda uzman olamaz ve her şeyi üretemez . Bundan dolayı insanlar birbirine muhtaçtır . Birinin görevi diğerinin işini halleder, başka birinin işini başka kişiler halleder . Yani karşılıklı  iş bölümü yapılır ve sorunlar çözülür .


Bundan dolayı herkes toplum içinde kendilerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışmalı ve topluma faydalı bir insan olarak işe yarar duruma gelmelidir . Çünkü insan insana gereklidir . Yoksa hayatın hiç bir anlamı olmaz ve hayattan hiç bir tat alınmaz .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Bir Bireyin Hakkı Diğer Bireyin Görevidir , Bir Diğerinin Görevi İse Diğerinin Hakkıdır Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top