Bilim ve Sanatın Gelişmesi Ülkemizi Nasıl Etkiler Konulu Kompozisyon

BİLİM VE SANATIN GELİŞMESİ ÜLKEMİZİ NASIL ETKİLER KONULU KOMPOZİSYON

Ülkemizde bilim ve sanata verilen önem büyüktür . Çünkü bir ülkede bilim  ve sanata ne kadar çok önem verilirse o ülke daha çok ilerler . Bilim  tarafsızdır , nettir , objektiftir bundan dolayı ülkeleri geliştirir .  Sanat ise güzele ulaşma çabası , güzeli bulma etkinliğidir .

Bir ülkede bilim ve sanat gelişmezse insanlar dogmatik bilgiler ile yetinmek zorunda kalırlar .  Yeni icat edilen teknolojilerden haberleri olmaz , dış dünyaya kapalı bir toplum haline gelirler . Sanat ise insandaki güzel düşünceleri ve dünyaya güzel gözle bakma etkinliğini ortaya çıkarır .  Sanat sayesinde insanlar duygularını özgür bir şekilde  resmederler . Sanat ve bilime önem verilmezse o ülke gerilemeye devam eder .  Sanatsız kalan bir milletin hayat damarları kopmuştur, der Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bilimle ilgili olarak da şunu söyler Mustafa Kemal Atatürk ; '' Bilim gerçeği bilmektir'', Atatürk bu sözü ile bilim  ve sanatın önemini vurgulamıştır.


Ülkemizin gelişmesini , çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşmasını istiyorsak bilim ve sanayi yönünde gelişmeliyiz ve bunları gelecek nesillere de aktarmalıyız .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Bilim ve Sanatın Gelişmesi Ülkemizi Nasıl Etkiler Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top