Bilgisayarın İnsan Yaşamındaki Faydaları Konulu Yazı

Bilgisayarın İnsan Yaşamındaki Faydaları Konulu Yazı

Bilgisayarın insan hayatına girmesi ile  işlerimiz daha da kolaylaşmıştır .  Aradığımız bilgileri bilgisayar ortamından daha kolay bulabilmekteyiz .  Sosyal medya  kullanımı yaygınlaşmıştır . İnsanlar uzaktaki akrabaları ya da arkadaşları ile bilgisayardan da iletişim kurmaya başlamıştır . Uzakta olan  yakınlarımız ile  yüksek ücretle konuşmak yerine daha ucuz etkileşime geçilebilmektedir .

Öğretmenler bilgisayar sayesinde öğrencilerine slaytlar halinde sunum yapmaya başlamıştır bu da öğrencilerin görsel zekasını artırmıştır . Bilgisayar kullanımı ile evrak işleri daha kolay halledilmeye başlanmıştır . Her ne kadar sosyal iletişimi kısıtlasa da bilgiye ulaşmayı hızlandırmıştır . Bilgisayar sayesinde okur yazarlık artmıştır . Bilgisayar sayesinde dünyadaki yaşanan olaylar hakkında bilgi elde edilebilmektedir ve başka ülkeler daha kolay takip edilebilmektedir . Çeşitli videolar izlenebilmekte ve ses kayıtları yapılabilmektedir . Bilgisayar çok yönlü bir iletişim aracıdır . Bir çok bilgiye daha hızlı ve daha kolay ulaşılmasını sağlar.


Bilgisayar ile çeşitli ödemelerimizi yapabilir hale geldik . Bilgisayar ile alışveriş yapılmaktadır . Ticari işler de yapılmaya başlanmıştır . Bilgisayar ile istediğimiz şarkıları açıp dinleyebiliriz . İstediğimiz videoları , filmleri indirebiliriz . Bu ve bunun gibi bir çok faydası bulunmaktadır . Bilgisayar bilinçli kullanıldığı takdirde çok büyük avantaj sağlamaktadır .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Bilgisayarın İnsan Yaşamındaki Faydaları Konulu Yazı"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top