Atatürk'ün Ülkemiz Ve Çocuklar İçin Yaptığı Faaliyetler Konulu Yazı

Atatürk'ün Ülkemiz Ve Çocuklar İçin Yaptığı  Faaliyetler Konulu Yazı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkesi için bir çok hizmette bulunmuştur . Milli birliğin ve beraberliğin sağlanması için  milli mücadeleyi başarı ile sürdürmüştür . Manda ve himayeyi reddetmiş ve her zaman tam bağımsızlığı savunmuştur .

Çocukların eğitimine çok önem vermiş  ve onların gelişmesi için eğitim ile ilgili bir çok kurumlar açmıştır . Çocuklara  ve gençlere cumhuriyeti hediye etmiştir ve çocukların bunu benimsemesi gerektiğini düşünmüştür . 23 Nisan Ulusal egemenlik  ve çocuk bayramını  çocuklara hediye etmiştir . Ülkesi için ilke ve inkılaplarını topluma  kazandırmış ve bunların korunması gerektiğini söylemiştir . İlim ve fenne önem vermiş , çağdaş uygarlıklar seviyesine çıkmak için çok çalışılması gerektiğini savunmuş  iyi bir öğretmendir o . Çıkarları için başka ülkelere kaçmamış , vatanını ve milletini satmamıştır .


Vatanın kurtuluşu için protestolar düzenlemiş , mitingler düzenlemiş ve bir çok savaşları yönetmiştir . Arkadaşları ile milli mücadelenin başarıya ulaşmasını sağlayan iyi bir komutan ve iyi bir askerdir . Edebiyata , bilime ve sanata da çok önem vermiş bu doğrultuda bir çok kurumlar açmıştır . Milli ekonominin gelişmesi için büyük işler yapmıştır . Büyük başarıları ile milletine örnek olmuş ve çocukların eğitimine çok önem vermiştir. Çocukların sanatla ilgilenmesi gerektiğini ve bir çok alanda gelişmesini gerektiğini savunmuştur . O yüzyılda bir gelen eşsiz bir liderdir . Daha sayamayacağımız bir sürü hizmetleri bulunmaktadır .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Atatürk'ün Ülkemiz Ve Çocuklar İçin Yaptığı Faaliyetler Konulu Yazı"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top