Atatürk ulusumuza hangi konularda önderlik etmiştir ?

Atatürk ulusumuza hangi konularda önderlik etmiştir ?

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ulusumuza birçok  konuda örnek ve önder olmuştur . Her şeyden önce milli birlik  ve beraberliğin önemini milletine benimsetmiş ve bunu yaygınlaştırmıştır .  Cumhuriyet yönetimini halka mal etmiş ve halkın cumhuriyete sahip çıkmasını istemiştir . Ülkesine yeni inkılaplar getirmiş ve bu inkılapları benimsememizi sağlamıştır .

Askeri dehası ile , eğitim dehası ile , bilim adamı dehası ile milletine örnek olan ender şahsiyetlerden biri olmuştur . Kişiliği ve düzgün karakteri ile çalışmaya çok önem vermiştir ve milletine yeni ve farklı uygulamalar getirmiştir . Gazi Mustafa Kemal bize başka ülkelerin himayesi altına girmemeyi ve bağımsızlığımızın ne kadar önemli olduğu konularında önder olmuştur . Akılcılığı ve bilimselliği ön planda tutarak halkına önderlik etmiştir . Çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşabilmek için  çok çalışılması gerektiğini milletine  bunu uygulayarak göstermiştir . Atatürk ilke ve inkılaplarını ülkesinde yayarak bu ilke ve inkılapları halkına mal etmiştir .

Buradan da anlaşılacağı üzere Atatürk çok çalışkan , zeki bir insan olması ile vatanına ve milletine örnek olmuş saygıdeğer bir şahsiyettir . Onun kıymetini bilmeniz ve onun değerlerine sahip çıkmanız dileği ile..
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Atatürk ulusumuza hangi konularda önderlik etmiştir ?"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top