Ak Akçe Kara Gün İçindir Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Ak  Akçe Kara Gün İçindir Atasözü İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar her zaman rahat bir hayat yaşamazlar . Bazen zor durumlar yaşayabilir . Bunun için kazandığı paraları günü birlik orada burada harcamamalı ve bir kenarda birikim yapmalıdır . Çünkü hayatta insanın başına ne geleceği belli olmaz .

Birikim yaptığımız paraları yeri ve zamanında kullanmasını da bilmeliyiz . Yeri ve zamanında da kullanılmazsa yemeyenin malını yerler .  Bundan dolayı  her  zaman birikimli olmaya dikkat etmeli , har vurup harman savurmamalıyız . Örneğin;  sanatçısın ve milyonlarca hayranın var . Çok para kazanıyor , paraya para demiyorsun .  Sen kazandığın bu paraları kumarda harcarsan , ilerde yaşlandığın zaman etrafında hiç kimse kalmazsa hayatın sillesini bir güzel yersin.  Bundan dolayı  her zaman dar zamanlar için bir köşede kirli çıkımız olmalıdır.  Yaşlandığın zaman , sanatçılığını icra edemeyeceğin için bu biriktirdiğin paralara ihtiyaç duyarsın  .  Bu paraları artık kendi bakımın için güzel bir şekilde harcarsın ve bu paralar işine yaramış olur .


Bundan dolayı insan her zaman  biraz tutumlu olmasını bilmeli , başkalarına el açmamak için , dar zamanlar için para biriktirmeli ve ilerde rahat bir yaşam sürmelidir .  Yani sakla samanı gelir zamanı , zamanı gelince de  harca paranı . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Ak Akçe Kara Gün İçindir Atasözü İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top