Adam Adama Yük Değil , Can Gövdeye Mülk Değil Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Adam Adama Yük  Değil , Can Gövdeye Mülk Değil Atasözü İle İlgili  Kompozisyon

İnsanlar ölümsüz değildir . Herkes bir gün ölümü tadacaktır . Bundan dolayı  size gelen insanları hor görmeyin ve onlara büyük bir yükmüş gibi davranmamalıdır . Çünkü can bedenden ayrılacaktır bir gün .  İnsanın canı da kendine ait değil , o da emanettir .  Bedenimiz bile bize emanetken insanları yük olarak görmemeliyiz .

İnsan sosyal bir varlıktır . Başka insanların yardımına ihtiyaç duyar ve onlarla iletişim kurmak ister . İnsanlar birbirini ağırlık olarak görmemeli , zor günlerinde birbirlerine  yardım etmeli ve  zor durumda olanları evlerinde misafir etmelidirler . Çünkü dünya gelip geçicidir , kimse sonsuz değildir .  Bundan dolayı insanlara kucak açmalı ve onları kabul etmeliyiz . Örneğin ; anne ve babalar yaşlandığı zaman kimi gelinler  onları yük gibi görürler ve bakmak istemezler . Bakım yapılmayan yaşlı kimse sonunda ölür . Gelin pişman olsa bile bir işe yaramaz . Bundan dolayı insanların kıymeti hayattayken bilinmeli ve onlara en iyi şekilde sahip çıkılmalıdır , büyüklerimiz asla yük olarak görülmemelidir .


Hayat gelip geçicidir . Konan göçer bir gün bu dünyadan . Bundan dolayı  yolda kalmışlara , yetim ve öksüzlere , yaşlılara vb.  en iyi şekilde bakılmalı ve onlar asla yük olarak görülmemelidir . İleride pişman olmamak için her zaman iyi insan olmaya gayret gösterilmelidir. İnsanlara yardımı gönüllü olarak yapmalıyız ve kalıcı olmadığımızı bilmeliyiz .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Adam Adama Yük Değil , Can Gövdeye Mülk Değil Atasözü İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top