Acele İle Menzil Alınmaz Konulu Kompozisyon

Acele İle Menzil Alınmaz Konulu Kompozisyon

Birey işlerini yaparken acele etmemelidir . Çünkü acele işe şeytan karışır .  Yani iş başarılı olmaz ve hiçbir verim alınmaz . Bundan dolayı bir şeye karar verirken ve onu uygulamaya koyarken acele edilmemeli , işi sabırla sonlandırmayı beklemeliyiz .

Hayatta işlerinin hemen olmasını isteyen  acele davranan insanlar vardır . Bu kimseler her işin hemen olmasını isterler . Ama sabretmeden , biraz zaman geçmeden bir iş olumlu sonuçlanmaz . Başarmak için beklemek ve çalışmak gerekir . Örneğin ; Üniversite sınavına hazırlanmak uzun bir süreç ve sabır gerektirir .  Birkaç gün ders çalışırsınız ve denemelerden hemen iyi sonuç almak istersiniz ve acele edersiniz . Bu şekilde yaptığınız takdirde deneme sonuçlarınız iyi olmayacaktır . Çünkü acele  ederek konuları anlamadan yüzeysel çalışmışsınızdır ve birçok soruyu birbirine karıştırdığınız için başarılı olmamışsınızdır . Çünkü aceleci davrandığınız için soruları da birbirine karıştırmış ve anlamamış olursunuz .


Bundan dolayı hayatta işimiz ne olursa olsun acele kararlar vermemeli ve sabır ile işimizin sonlanmasını beklemeliyiz . Acele kararlar ve acele yapılan işler kişiyi ecele götürebilir . Bunun için aceleci davranmaktan kaçınmalıyız .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Acele İle Menzil Alınmaz Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top