Sonbahar Yağmurları

     Sonbahar ... Hazan mevsimi , eylül yağmurları , ayrılıkların mevsimi ve daha bir sürü şey . Sonbahar sararan yaprakları , rüzgarlar önünde oradan oraya savrulan kurumuş yaprakların çıkardığı farklı bir ses vardır ya onu hatırlatır bana . İnsanın hüzünlenmeye en müsait olduğu zamanlardır sonbahar mevsimi . Sonbaharda yağan yağmurlar adeta bizim duygularımızın tercümanı gibi olur , içten içe ağlamamız için cesaret verir bize .

     Sonbahar kışın habercisi olarak gelir bir süre misafir olur dünyamıza . Kışın doğa nasıl ölür de baharı beklemeye başlarsa sonbaharda insan hayatın bir gün biteceğini anımsatır . Yine de güzel mevsimdir sonbahar ve sonbaharda yağan yağmurlar . İnsanı hüzünlendirir , sakinleştirir ve iç dünyasına dönmeye davet eder . Sürekli oradan oraya koşuşturan dünya işlerine dalan ruhumuza biraz da kendini dinlemesi için bir fırsat olur .


      Sonbahar gelince ruhumuzda bir hüzün rüzgarı esmeye başlar . Güneşli günlerin geri kaldığının verdiği hüzün müdür yoksa çok soğuk günlerin kapıda olduğunun habercisi olmasından mıdır bilinmez . Her şeye rağmen çok güzeldir sonbahar ...
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Sonbahar Yağmurları"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top