Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzağa Götüremez, sözü konulu kompozisyon örneği

Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin  seyahat imkanları hala kısıtlı . Çok uzak yerleri gezmek para ve zaman istiyor . Bir uçakla üç beş saatlik bir yolculukla ancak bir dünya üzerinde yalnızca nokta kadar bir yeri gezebilirsin . Fakat  eline 80 günde devri alem kitabını alıp okumaya başladığın  anda bütün dünya avuçlarının içinde olur .

Kitap okumanın benzersiz hazzını  tatmayanlar, neler kaybettiklerinin  farkına varamazlar . Kitap olduğu  yeri anında farklı bir yere çevirebilecek, hiçbir teknolojik aletin başaramayacağı sihirli bir güce  sahiptir . Daha kapağını açtığın andan itibaren bambaşka bir dünyanın kapıları ardına kadar açılır . Hiç tanımadığın insanların kişilik özelliklerini görür ve onların gözüyle dünyaya bakarsın  . Her kitap farklı bir görüş , farklı bir düşünce ya da farklı bir olaydır . Bazısı  ile Ay’a giderken, bazısı  sana bir anda yeraltındaki varlıkların  hayatlarını anlatır, bir anda yüzlerce yıl öncesine  Görebildiklerimizi olduğu gibi göremediklerimizi , hislerimizi de kitaplar önümüze getirir . Duygularına , kalbine, aklına seslenir, hem öğretir, hem heyecanlandırır, hem de duygulandırır. Binlerce yıllık bir dönem bir kitabın içine sığmıştır . Ömür boyu gezmekle görülemeyecek yerleri görür , tanışmanın imkansız olduğu kişilerle tanışırsın kitaplarda. Bazıları  dünyanın en zekilerindendir, bazıları  ise en vicdansızlarındandır .


Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzağa Götüremez. Gezmeler ister gemi ile olsun ister ışınlanarak, insanı imkansıza götüren yalnızca kitaplardır . Öyleki gezerken bile kitap okursun . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk " Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzağa Götüremez, sözü konulu kompozisyon örneği"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top