"Dünya Benim Rızkımdır/Halkı Benim Halkımdır" Kompozisyon

"Dünya Benim Rızkımdır/Halkı Benim Halkımdır" Sözü İle İlgili  Kompozisyon

“ Dünya benim rızkımdır , halkı benim halkımdır “  sözü Yunus Emre’ye aittir ve insanlara olan koşulsuz bir sevginin ifadesidir . İnsanlar bir yaratıcı tarafından dünyaya gönderilmiştir ve hepsi de Allah’ın sanatını yansıtır .

Tüm insanlar Allah tarafından yaratıldığına göre insanlar arasında renkleri , inançları , dilleri vb. Daha birçok farklılığa dayanarak ayrım yapmamak gerekir . Dünya herkes için vardır . Hepimiz burada rızkımızın peşinde koşmaktayız . Ve emin olalım ki herkes birbirini sevdiği, birbirinin haklarına saygı gösterdiği taktirde dünya hepimize yetecek kadar geniş .

İnsan sevgisi Yunus Emre , Mevlana gibi büyük şahsiyetlerinki gibi olmalıdır . Yani menfaat beklemeden , çıkar çatışması başlayana kadar değil sırf “insan” olduğu için sevmeliyiz insanları . Belki dillerimiz farklı ama hepimizin gözlerindeki sıcak bir bakış ortak duyguları anlatır .


İnsanlar arasında benim ırkımdan ya da değil , benim rengimden ya da değil , benim dinimden ya da değil gibi bir ayrım yapmamak gerekir . Neticede hepimiz bu dünyada bir misafir hükmündeyiz ve vakit dolunca göçüp gideceğiz . Yine Yunus Emre’nin dediği gibi “ sevelim , sevilelim dünya kimseye kalmaz .” 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk ""Dünya Benim Rızkımdır/Halkı Benim Halkımdır" Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top