Çocuk Hakları İle İlgili Kompozisyon Örneği

Dünyadaki tüm çocukların istisnasız hepsinin sahip olduğu haklara çocuk hakları denilmektedir . Çok eski dönemlerden beri çocuklar bazı sorunlarla yüz yüze kalmışlar hatta büyük eziyetlere bile maruz kalabilmişlerdir . Bu eziyet ve işkencelerin artması neticesinde Birleşmiş Milletler bu tür sorunların çözümü için dünya genelinde 170 üzerinde ülkenin imzası ile çocuk hakları sözleşmesini ortaya koymuştur .

Yaşama hakkı ve eğitim öğretim görme hakkı çocukların en başta gelen haklarındandır . Ancak 21. yüzyıl dünyasında teknoloji , iletişim hiç olmadığı kadar ileri noktalara gelmesine karşın çocuklar maalesef bu haklarını hala yeteri kadar kullanamamaktadır . Olması gereken ise tüm çocuklara dil , din , ırk , renk ayrımı yapmadan tüm haklarını özgürce ve rahatça kullanabilecekleri bir dünya kurmaktır . Maalesef bazı aileler en başta kendileri çocuklarının bazı hakları olduğunun bilincinde değiller ve onlara bu haklarını kullanmaları için gerekli ortamları oluşturmaları gerektiğinin farkında değiller . Bu yüzden devlet bu konuda devamlı aktif çalışarak çocukların hakları ile ilgili ihlalleri tespit etmeli ve gereken düzenlemeleri yapmalıdır .

Çocuk haklarını hepimiz çok fazla önemsemeliyiz . Çünkü bugünün çocukları yarının büyükleridir ve geleceğimizi , ülkemizi emanet edeceğimiz insanlar onlardır . Bu nedenle çocuklarımızın haklarına saygı göstermeliyiz ki hem çocuklarımızın hem ülkemizin hem de dünyanın geleceği güvenli olsun .UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Çocuk Hakları İle İlgili Kompozisyon Örneği "

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top