Akıllı Olmak da Bir Şey Değil Önemli Olan Aklı Yerinde Kullanmaktır

Özet : " Akıllı Olmak da Bir Şey Değil Önemli Olan Aklı Yerinde Kullanmaktır . " Sözü İle İlgili Kompozisyon Örneği 

     “ Akıllı olmak da bir şey değil önemli olan aklı yerinde kullanmaktır . “ sözü insanların çok zeki , çok akıllı olabileceğini ama bu aklını faydalı işlerde kullanmadığı sürece hiçbir anlam ifade etmeyeceği anlamına gelmektedir .  

     Öyle akıllı insanlar vardır ki anında fikir üretir , problemlere çok pratik çözümler üretir . Ama bu tip bir insanın aklını faydasız işlere kullandığını , insanları aldatmaya çalıştığını düşünün . Böylesi bir yol tutan insanların aklının pek de bir kıymeti yoktur . İnsanların kıymeti ne kadar akıllı oldukları , IQ’larının ne kadar yüksek olduğuyla ölçülmez . İnsanların değeri kime ne kadar faydalı oldukları ile alakalıdır . Nasıl ki faydasız ilmin , bilginin kıymeti yok , boş işler için kullanılan aklında değeri olmaz .


     Akıl doğru yolda kullanıldığı zaman insanlara fayda verir . Yoksa çok akıllı olmak ile övünmenin bir manası yoktur . Aklını yerinde kullana insanlar hem kendi hem de çevresi için faydalı olurlar . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Akıllı Olmak da Bir Şey Değil Önemli Olan Aklı Yerinde Kullanmaktır"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top