Şiir Sevgisi

Özet : Şiir sevgisi hakkında kompozisyon örneği 

     Şiir insanların duygularını ve düşüncelerini ahenkli bir biçimde dile getirdikleri dizelerle yazılan edebi türdür . Gerçek manada şiir yazabilmek için içten gelen duyguların olması gerekir . Öyle büyük profesörler , okumuş insanlar vardır ki kağıdı kalemi önüne alsa saatlerce düşünse iki mısra yazamaz . Ancak okul , kitap görmemiş öyle insanlar da vardır ki muhteşem şiirler yazar . Aşık Veysel böyledir mesela .

    Şiir okumayı ya da dinlemeyi çoğu insan sever . Çünkü şiir insana duyguların en içten , en güzel biçimde anlatıldığı eserlerdir . Şiirlerde insan kendinden bir şeyler bulur . Yaşadığı aşkları , ayrılıkları , özlemleri , hasretleri şiirlerde bulur insan . Şiiri sevmek gerek ... Şiir insana insan olduğunu hatırlatır . İçinde biriktirdiklerini şiirle dışa döker insan . Hele halk ozanlarının şiirleri yok mu ? Onları okudukça insan toprağı , doğayı , katıksız sevdayı ve aşkı bulur . Menfaatten uzak tertemiz duygularla tanışırsınız .


     İster yazmak isterse okumak olsun insanın hayatında şiir olmalıdır . Sol yanımıza seslenen bir şiir , bize bizi anlatan dizeler . Ekmek kadar kutsal su kadar vaz geçilmez olmalıdır şiir . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Şiir Sevgisi"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top