Liseye Başlıyorum ...

     Bir yıl daha olgunlaşır insan liseye başlayınca . Ortaokulun son senesindeki çocuk muyum geç miyim çıkmazı artık geride kalmıştır . Genç olduğundan iyice emin olur artık insan . Davranışlar ve konuşmalarda da kendisini göstermeye başlar genç olmanın getirdiği yeni roller ve düşünceler .


    Liseye başlayınca insan geleceğe dönük ilk ciddi hedeflerini koymaya başlar . İlkokul ya da orta okul yıllarındaki " büyüyünce ne olacaksın ? " sorusuna verilen klişe cevaplar artık tebessümle hatırlanmaya başlar . Çünkü liseli olan bir genç için artık dünya birkaç meslekten daha fazlasını ifade etmektedir .

    Liseli olmak yaşında büyümesi ile birlikte bir birey olduğunun ve kendi doğruları da olduğunu iyice idrak etmek demektir . Hatta öyle olur ki zaman zaman annem babam aslında hiçbir şey bilmiyor ben onlardan daha bilgiliyim demeye bile başladığımız anlar olur . Bir liseli için artık siyasette hayatın bir parçası olur . İnandığımız ideolojilerin yılmaz savunucusu haline geliriz . Bazen yıllar sonra siyaset ile ilgili lisedeki fikirlerimizi hatırlayınca kendimize güleriz de .

     Liseye başlamak bana kalırsa hayata atılmakla eş değerdir . Tabi ki hayatta bir duruşumuz ve ideallerimiz varsa . Ama liseyi arkadaşlarla hoş vakit geçirmekten ibaret bir zaman dilimi olarak düşünürsek inanın ki ilerleyen yıllarda çok da üzülürüz .


UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Liseye Başlıyorum ..."

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top