İlköğretim Haftası İle İlgili Kompozisyon Örneği

     Eğitim ve öğretim bir milletin en hayati faaliyetlerinin başında gelmektedir . İyi eğitilmemiş , çağın gereklerine uygun bir şekilde donatılmamış çocuklardan ve gençlerden oluşan bir toplumun ilerlemesi ve gelişmesi mümkün değildir . İşte eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekmek amacıyla her yıl okulların açıldığı ilk hafta ilköğretim haftası olarak kutlanmaktadır .

     İlköğretim haftası eğitim öğretim konusu üzerinde düşünmemizi ve bilinçlenmemizi sağlamak açısından son derece faydalıdır . Aslında ilköğretim haftası içerisinde yapılan etkinlikler bir nevi eğitim öğretime dikkat çekmektir . Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk bizlere hedef olarak en çağdaş olarak görülen milletlerden daha üstün olmayı göstermiştir . Bunu sağlamak da çalışmakla , hem de her geçen gün daha fazla çalışmakla mümkün olabilir . Ülkemizi iç ve dış tehditlere karşı korumanın yolu daha güçlü olabilmekten geçer . Günümüz dünyasında güç yalnızca nüfusun kalabalık olması değildir . Dünyada söz sahibi olmak artık kaba kuvvetle değil bilimle mümkün olabilmektedir . Bu sebeple ilime ve bilgiye küçük yaşlardan itibaren büyük değer vermek gerekmektedir .


     Okulların açıldığı haftayı hem öğrenciler hem veliler hem de yöneticiler ve öğretmenler olarak yeni umutların filizlendiği bir başlangıç olarak görmek ve bir milat olarak değerlendirmek gerekir . Bu haftanın içerisinde yapılacak olarak etkinliklerle öğrencilere okulu ve eğitimi sevdirirsek ilerleyen yıllarda ülkesine ve milletine bağlı bireyler yetiştirmeyi başarabiliriz .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "İlköğretim Haftası İle İlgili Kompozisyon Örneği"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top