Eylül ve Ben

     Yine eylül ve yağmurlar başladı . Döktüğüm göz yaşlarını anımsıyorum . Uğruna verdiğim savaşların ardından sel sularına karışıp da giden çelimsiz kuru dallar gibiyim . Tutunmaya çalıştıkça akıntıya karşı koyamamanın verdiği yıkılmışlık tüm zerrelerime işlemiş durumda .

    Eylül ve soğuyan hava eksik kalıyor ruhumun üşümüşlüğünün yanında . İnce ince bir hüzün sarıyor dört bir tarafımı . Eylüle isyanın yok ama bu hüzünlerin sebebi de eylül değil mi ? Düşlerimi alabora eden kolumu kanadımı kıran bu mevsimin habercisi değil mi ? Sanki eylülü bekliyor gözlerimin kapakları açılmak ve beni sel sularına boğmak için .

     Yalnızlığımı yüzümü vurmaya mecbur musun ey eylül !...  Ben mi istedim sanki iyi niyetlerimin cömertçe harcanmasını . Yine de seviyorum seni eylül . İnsan olduğumu , güçlü olmam gerektiğini hatırlatıyorsun bana . On iki kardeş içerisinde kendime en yakın seni görüyorum . Her an ağlamaya hazır ve bir gün neşeliyse bir gün somurtkan .

    Ne söylesem anlatamıyorum seni . Ruhumun en kasvetli yanısın . Seviyorum seni çünkü ruhumun kasvetini seviyorum . Hiç bitmesin eylül istiyorum çünkü ruhuma en yakın olduğum zamanları sende yaşıyorum .


    
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Eylül ve Ben"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top