Kitaplar Hiç Aldatmayan Dostlardır

Özet : Kitaplar hiç aldatmayan dostlardır sözü ile deneme yazısı, kitaplar hiç aldatmayan dostlardır kompozisyon


     Dostlar insanların her zaman yanlarında olan ona doğruyu , güzeli gösteren yanlış yollara sapmaması için her şeyi yapan muhteşem insanlardır . Kitaplar da bu muhteşem dostlardan farksızdır . Her zaman bizlere doğruluğu , dürüstlüğü öğütlerler .

     Kitaplar kendisine samimi bir biçimde bağlanan dostlarına dünyanın tüm güzelliklerini açarlar . Bazı faydasız işler vardır ki çok fazla zamanımızı alırlar bizi eğlendirdiklerini düşünürüz ama şöyle bir sağlam kafa ile düşündüğümüzde bize hiçbir fayda sağlamadıklarını görürüz . Saatlerce televizyon karşısında oturmak , internette sosyal paylaşım sitelerinde sanal arkadaşlıklar peşinde koşmak ve daha onlarca faydasız iş ... Zannederiz ki bizi eğlendiren dostlar . Ama bilgi dünyamıza bir şey kattılar mı diye düşündüğümüz zaman kocaman bir sıfırla karşılaşırız. Ama kitaplar öyle değildir . Ne kadar uzun dostluk kurarsanız kurun bir saniyesi için bile boşuna zaman kaybettim demezsiniz . Aksine ne kadar uzun dostluk kurarsanız kitaplarla o kadar sizi geliştirirler .


     Kitaplar sizi sahte mutluluklarla oyalamaz . Onların her satırı bizi geliştirir . Kısacası hiçbir kitap insanı kandırmaz . Ona sahte sevinçler vaat etmez . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
2 Komentar untuk "Kitaplar Hiç Aldatmayan Dostlardır "

çokkk güzel olmuş çoookk işime yaradı teşekkürler

çokkk güzel olmuş çoookk işime yaradı teşekkürler

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top