Atatürk ve Gençlik İle İlgili Kompozisyon

Özet :atatürk ve gençlik konulu kompozisyon,atatürk ve gençlik ile ilgili kompozisyon örneği,atatürk ve gençlik kompozisyon örnekleri


     Atatürk bir konuşmasında " Ey yükselen yeni nesil , gelecek sizindir . Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizsiniz ." demiştir . Bu söz Atatürk ' ün gençliği ve gençleri ne kadar önemsediğinin önemli bir göstergesidir .

     Bir ülkenin geleceği genç neslin nasıl yetiştiği ile doğrudan ilgilidir . Sanat , spor , bilim vb. her alanda iyi yetişmiş bireyler bir milletin umudu olurlar . Atatürk de gençliğin bu kıymetini ve önemini çok iyi anlamıştı . Her fırsatta gençliğe seslenen Atatürk onlara hedeflerini hatırlatıcı sözler söylemiştir . Gençliğe hitabe Atatürk ' ün gençlere ülkemiz ve milletimizin geleceğini kurma konusunda ne kadar güvendiğinin en güzel örneğidir .


     Bir ülkenin dinamik gücünü gençler oluşturur . Gençler hedefsiz , milli ve manevi değerlerden yoksun olursa o ülke için gelecek parlak olmaz . Bu yüzden Atatürk "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asıl kanda mevcuttur" diyerek gençlerimize milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak bu değerlerden güç alması gerektiğini söylemiştir . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Atatürk ve Gençlik İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top