" Kurumlar Olmasaydı " Konulu Kompozisyon

      Toplum içerisinde halka hizmet etmek amacıyla kurulmuş çok sayda kurum vardır . Bu kurumlara örnek olarak eğitim kurumları , sağlık kurumları ve sosyal yardımlaşma gibi kurumları verebiliriz .

     Kurumlar faaliyet alanlarına göre toplumun çeşitli ihtiyaçlarını karşılarlar . Eğitim kurumları çocuklar ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında önemli bir etkiye sahipken sağlık kurumları hastalıklardan uzak sağlıklı bir toplum olmamız için çalışmalar yaparlar . Sosyal kurumlar ise maddi açıdan yetersiz insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla faaliyet gösterirler .

     Eğitim kurumlarının olmadığını düşünelim . Toplum cehalet içerisinde kalır , halk bilinçlenemezdi . Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan meslek dallarında uzman kişiler yetiştirilemezdi . Sanayi , tarım , ticaret vb. her alanda büyük sorunlarla yüz yüze kalırdık .

     Sağlık kurumları olmasaydı halk çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalırdı . Hastalıklar halkın sağlığını tehdit eder ve gittikçe daha da yayılırdı . Bu sebeple sağlık kurumlarına olan ihtiyaç her zaman vardır .


    Yardım kuruluşları da toplumun önemli bir ihtiyacını karşılamaktadır . Toplumdaki maddi açıdan zayıf insanlar bu kurumlar sayesinde gerekli yardımı görür ve ihtiyaçlarını karşılar . Bu kurumlara yardımcı olanlarla bu kurumlardan yardım görenler arasında muhabbet artar . Evsiz olan bir lokma ekmeğe muhtaç olan insanlar bu kurumlar sayesinde yaşamlarını sürdürürler . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "" Kurumlar Olmasaydı " Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top