Yönetici İşi Doğru Yapar, Lider Doğru İşi Yapar

         " Yönetici işi doğru yapar , lider doğru işi yapar " sözü liderlik ve yöneticiliğin birbirine karıştırılan kavramlar olmasına aslında birbirinden oldukça farklı olduklarını ortaya koymaktadır .

        Şunu unutmamak gerekir ki her lider bir yöneticidir ama her yönetici bir lider olamaz . Çünkü lider olmak için yalnızca yönetme becerisi yetmez . Liderlik elindeki yetkiden güç alan insanların bir vasfı değildir . Yöneticilik adeta bir atma sonucu çalışanların tercihi olmadan belirlenen kişidir , ama liderlik böyle değildir . Lider tepeden inme bir biçimde çalışanların başına geçmez . Zaman içerisinde aldığı kararlarla , yüklendiği sorumlulukla doğal bir seyir içerisinde herkesin takdirini kazanarak önder olur . Yöneticiler kendilerine verilen plan program dahilinde bir işin doğru yapılmasını sağlarken lider vasıflı insanlar şartların hangi işin yapılmasını gerektirdiğini sezinler ve o işe yönelir .


     Liderlik zaman zaman risk almayı gerektirir . Herkesin acaba dediği anlarda tereddüt etmeden karar verebilmektir liderlik . Liderler en zor zamanlarda bile beraberindeki insanlara umut ve cesaret aşılamayı başarabilirler . İnsanlar ne yapacaklarını bilemeden şaşkınlık yaşarlarken liderler onlara bir yol gösterir ve adeta deniz feneri olur .


UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Yönetici İşi Doğru Yapar, Lider Doğru İşi Yapar"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top