Toprak, Su, Orman, Maden Gibi Kaynakların Hızlı ve Bilinçsizce Tüketilmesinin Sonuçları

     Toprak , su , orman , maden gibi kaynakların hızlı ve bilinçsizce tüketilmesinin sonuçları dünyanın geleceği için son derece tehlikelidir.

     Bazı kaynaklar kendini yenileyebilirken bazı kaynaklar ise kendini yenileyemez ve sürekli azalır . Mesela güneş ve rüzgar gibi kaynaklar yenilenebilirken ;madenler, petrol vb. kaynaklar ise rezervler ile sınırlıdır ve bittiği zaman tekrar yenilenmesi mümkün değildir . Bu sebeple bu kaynakların en dikkatli ve tasarruflu biçimde kullanılması gerekir . İnsanoğlu yalnızca bugünü düşünerek elindeki kaynakları savurganca harcadığı sürece gelecek nesillerin yaşam alanları yok olmaktadır .

     Özellikle yeraltı kaynakları bilinçli bir biçimde harcanmalıdır . İhtiyaçtan fazla kullanılan kaynaklar hem israfa sebep olur hem de ileriki zamanlarda sıkıntıların artmasına sebep olur . Mesela su gibi kaynaklar da bu duruma en güzel örnek olarak gösterilebilir . Belki dünyada su miktar olarak hiçbir zaman eksilmemektedir ama temiz su kaynakları her geçen gün azalmaktadır . Bunun sebebi insanların bilinçsizce su kaynaklarını tüketmeleri ve sanayii, endüstri vb. Faaliyetlerle bu kaynakları kirletmeleridir .


Şunu unutmamak lazım ki bundan başka bir dünya yok . Bu dünyadaki nimetler ise sınırlıdır . İnsanoğlunun neslinin devamı içinse maden , su vb. Kaynakların olabildiğince dikkatli kullanılması gerekir . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Toprak, Su, Orman, Maden Gibi Kaynakların Hızlı ve Bilinçsizce Tüketilmesinin Sonuçları"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top