Sevinçler Paylaştıkça Çoğalır , Üzüntüler Paylaştıkça Azalır

Özet : "Sevinçler paylaştıkça çoğalır , üzüntüler paylaştıkça azalır" sözü ile ilgili deneme örneği .
    Sevinç ve üzüntü duyguları insanın yaşadığı ilginç duygulardır ve tüm duygusal anlarımızda olduğu gibi sevinç ve üzüntülerimizde de yanımızda dostlarımızı ararız .

     Başarılı olmak ya da çok istediğimiz bir şeye kavuşmak kalbimizde kıpırtıların başlamasını sağlar . Mutlu oluruz , içimiz içimize sığmaz . Böyle zamanlarda yaşadığımız bu mutluluğa ortak olacak dostlar ararız . Çünkü kalbimiz pır pır atarken yerinden çıkacak gibi olurken içimize sığmayan adeta taşan bu mutluluğa birilerinin ortak olması gerekir . Bizimle sevinen, başarılarımızı taktir eden insanların çevremizde olmasını her zaman isteriz . Paylaşacak arkadaşlar olmadıktan sonra başarmanın ne anlamı vardır ki ?

     Mutluluk gibi üzünt ü de biz insanlar içindir . Zaman zaman hayatta acıklı anlarla da karşılaşırız . Kimi zaman çok sevdiğimiz bir yakınımızı kaybetmek  ya da bizim için değerli bir insanla yollarımızı ayırmak gibi üzüntü verici olaylar başımıza gelebilir . Böyle anlarda düşünmekten , üzüntümüzü içimize atmaktan adeta ruhumuzun sıkıştığını hissederiz . İşte böyle anlarda da dostlarımız yanımızda olursa onlara anlattıkça üzerimizdeki yükün hafifletiğini , ruhumuzdaki bunalımın azaldığını hissederiz . Dertler belki azalmaz ama anlattıkça içimizdeki yük azalır .


    İnsan sevinçlerini paylaşacak insanlar aradığı gibi üzüntülerinde de kendini teselli edecek dostlara muhtaçtır . Bu yüzden dostlarımızın hem mutlu hem de kederli anlarında yanlarında olmamız gerekir . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Sevinçler Paylaştıkça Çoğalır , Üzüntüler Paylaştıkça Azalır"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top