Doğru Hayat Nasıl Olmalıdır ?

Özet :  DOĞRU HAYAT SİZCE NASIL OLMALIDIR? ADLI KOMPOZİSYON

     Hepimiz  doğumla başlayıp ölümle bitecek olan bu hayat yolunun yolcularıyız . Elli sene de olsa yüz sene de olsa doğan bir gün elbette ölecek .

     Geçici olana çok fazla kendini kaptırmak iyi değildir . Hırsları ile başkalarını ezerek yükselmek isteyenler de açlık çekenler de bu dünyadan göçecektir . Önemli olan doğru bir hayat yaşamaktır . Doğru hayat ise şairin dediği gibi bu kubbede hoş bir seda bırakmakla mümkün olabilir . İnsanlar bu geçici dünya da  başkalarına faydalı olmayı amaç edinmelidir . Yalnızca kendini düşünen insanlar belki çok para kazanır ama bir gönle girmeyi başaramadan bu dünyadan geçip gider .

     İnançlarımız da  bizlere doğru insan olmayı öğütler ve doğru insan olmanın yollarını da gösterir. Doğru insan bu dünyaya adını yaşatacak bir eser bırakan insandır . Yazdığı bir kitapla insanları aydınlatan ya da yaptığı hayır işleri ile insanlara faydalı olanlardır doğru insanlar. Bu insanların ellerinden ve dillerinden kimseye zarar gelmez . Hayatlarını insanlara faydalı olmaya adamışlardır .

     Doğru insan olmak hepimiz için bir amaç olmalıdır . Topluma örnek ve önder olan hareketleri ile insanlara güven veren yalansız dolansız bir hayat yaşamak gerekir . Bunu becerebilen insanlar da bu dünyadan gönül rahatlığı ile göçüp gider .  
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Doğru Hayat Nasıl Olmalıdır ?"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top