Bayram ve Törenlerin Sosyal İlişkilerimize Katkıları

     Bayramlar ve törenler bir milletin dini ve milli hassasiyetlerinin yansımasıdır . Bayramlar sayesinde insanlar uzun süre görüşmedikleri dost ve akrabalarını ziyaret eder ve aralarındaki sevgi ve saygı bağları güçlenir .

    Bayramlar milli ve dini bayramlar diye adlandırılır . Hem dini hem de milli bayramlar bir milletin ortak kaderlerinin ve yaşantılarının ifadesidir . Mesela bir Cumhuriyet Bayramı ya da Zafer Bayramı Türk toplumunun yaşadığı İstiklal mücadelesinin sonucudur . Bu günlerde halk millet olarak yaşadığı zor zamanları hatırları ve birbirine kenetlenir . Bu bayramlar sayesinde çocuklarımız ve gençlerimiz bu toprakların vatan olması yolunda ne gibi sıkıntılar ve zorluklar yaşandığını öğrenerek ülkesinin kıymetini daha iyi anlar . Ülkemizin geleceği için neler yapmamız gerektiği konusunda bu özel günlerde yeniden düşünme şansı yakalarız ve yüreğimizdeki vatan sevgisi daha fazla alevlenir .

     Dini bayramlar insanların birbirleri ile bayramlaştığı , toplumun kucaklaştığı , dargın olanların barıştığı günlerdir . Bu bayramlarda gençler yaşlıları ziyaret eder, onların hayır dualarını alır . Bu sayede toplum içerisinde sevgi , saygı ve dayanışma duyguları daha fazla güçlenir .


     Milli ya da dini olsun tüm bayramlar ve törenler milletin birbiri ile daha fazla kenetlenmesini sağlar . Bu özel günlerde arkadaşlıklar , dostluklar ve akrabalıklar daha da pekişir . İnsanlar arasındaki ufak tefek sorunlar tatlıya bağlanır. Özetle bayramlar toplumu bir arada tutan harç gibidir . Birbirimize sımsıkı sarılmamızı sağlar . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Bayram ve Törenlerin Sosyal İlişkilerimize Katkıları"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top