Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneği

     Aslan yattığı yerden belli olur atasözü insanların yaşadığı yerin tertip ve düzeninin onun kişiliğini gösterdiği anlamına gelmektedir.

     Titiz olan , temiz olan insanlar yaşadıkları yeri de kendisi gibi tertemiz ve düzenli yapar . Özensiz , pasaklı insanların ise yaşadığı yerler de aynı kendileri gibi olur . Bu tür insanların yaptıkları işler de özensiz ve kötü olur .  Yani bir insanı tanımak isteyenlerin o insanın hem giyim kuşamına hem de evinin düzenine bakması kafidir  . Hayatında düzeni ve tertibi prensip haline getirmiş insanlara kendi işimizi gönül rahatlığı ile emanet edebiliriz . Çünkü bu tür insanlar için bir işi layıkıyla yapmak o işi baştan savma değil de her ayrıntısına dikkat ederek yapmak bir hayat felsefi olmuştur .


     İnsanları tanımanın en iyi yolu onların yaşadıkları ortamları incelemektir . Karakter olarak temiz , prensipli , hayatı ciddiye alan insanlar fiziksel temizliğine de aynı özeni gösteriyor demektir . Ciddiyetsiz , düzensiz , baştan savma yaşayan insanlarda aynı şekilde pis ortamlarda yaşar  . Zaten dini  inançlarımız da bize her açıdan temiz ve tertipli olmayı öğütlemez mi ?   
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneği"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top